genusplus.cz (10. 10. 2018): Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup materiálu

11. 10. 2018

genusplus.cz (10. 10. 2018): Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup materiálu

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200.000 korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé,“ poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Finanční částku poskytuje Liberecký kraj horským záchranářům každoročně. Mezi důležitý materiál, který horská služba může za obdržené peníze zakoupit, patří například vakuové dlahy na horní končetiny a vakuové dlahy na dolní končetiny prodloužené o fixaci chodidla. Pomůcky jsou určeny pro děti i dospělé. „V seznamu je i šest vakuových matrací, záchranářské batohy či tři desítky samozahřívacích dek,“ dodal náměstek hejtmana pro rezort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.
Dotaci horské službě poprvé vyčlenil ze svého rozpočtu Liberecký kraj z odboru zdravotnictví v roce 2016. „Od té doby je částka 200.000 korun naplánována do rozpočtu na příslušný rok pravidelně,“ uzavřela Volfová.

zpět na seznam

ARCHIV médii naleznete zde.

Zpracovávám...