nasejablonecko.cz (19. 11. 2018): Liberecký kraj již vybírá na příští rok zhotovitele rekonstrukcí silnic

20. 11. 2018

nasejablonecko.cz (19. 11. 2018): Liberecký kraj již vybírá na příští rok zhotovitele rekonstrukcí silnic

 

Liberecký kraj s předstihem zahajuje výběrová řízení na zhotovitele rekonstrukce krajských silnic pro rok 2019. Předpokládaná hodnota oprav na celkem pěti připravovaných úsecích přesahuje 72 milionů korun. Návrh rozpočtu kraje prozatím počítá s částkou 100 milionů. V příštím roce plánuje Liberecký kraj investovat z vlastního rozpočtu na opravy silnic minimálně 300 milionů korun. Další finanční prostředky se kraj bude snažit získat z evropských a státních dotací.

 

Rada Libereckého kraje na své poslední listopadové schůzi rozhodla o zahájení zadávacích řízení na rekonstrukce krajských silnic v celkovém předpokládaném objemu 72,6 milionu korun. Konkrétně se jedná o projekty rekonstrukce mostu ev. č. 26833-1 v Srní u České Lípy, kompletní rekonstrukce úseků silnice III/28735 Jistebsko-Skuhrov, II/282 Koberovy, III/28713 Radoňovice - Rychnov nad Nisou a o velkoplošnou opravu vozovky silnice III/28727 Jenišovice-Roudný. Další výběrová řízení budou zahájena ještě do konce kalendářního roku v závislosti na získaném povolení k zahájení staveb.

 

„Rada kraje odsouhlasila v návrhu rozpočtu na rok 2019 na rekonstrukce krajských silnic částku 100 milionů korun s tím, že v průběhu příštího roku se předpokládá její navýšení minimálně na 300 milionů,"uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.

 

O získání dalších finančních prostředků bude kraj usilovat zejména u Státního fondu dopravní infrastruktury a Integrovaného regionálního operačního programu, v rámci kterého kraj plánuje zahájení rekonstrukcí páteřních silnic Mimoň-Ralsko, Turnov-Příšovice, Doksy-Dubá a Česká Lípa - Dobranov. Dále má kraj v plánu v příštím roce opravit za podpory státní dotace například rekonstrukci silnice III/28743 Huť-Zásada, III/2895 Roztoky u Semil - Helkovice, III/28617 Mříčná, III2823 Radvánovice-Štěpánovice-Rovensko nebo silnici III/26836 Cvikov-Lindava.

 

Včetně národních, evropských dotačních prostředků a vlastních financí investuje kraj letos do oprav silnic zhruba 923 milionů korun. „Některé rekonstrukce se i přes velké úsilí zhotovitelů nepodaří z různých důvodů do konce roku dokončit. Již teď je například jisté, že nebude dokončena rekonstrukce zdi u silnice III/29042 mezi Tanvaldem a Albrechticemi v Jizerských horách, kde ale bude silnice během zimního období plně průjezdná,"dodal Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. V průběhu zimního období nebude uzavřena ani silnice III/29013 v úseku Raspenava-Ludvíkov. Havarijní stav nábřežní zdi nebyl součástí původního projektu stavby.

 
 
zpět na seznam

ARCHIV médii naleznete zde.

Zpracovávám...