Mladá fronta DNES (16. 1. 2019): Miliony vylepší zvuk v galerii

18. 1. 2019

Mladá fronta DNES (16. 1. 2019): Miliony vylepší zvuk v galerii

LIBERECKÝ KRAJ Při společenských akcích konaných v bazénové hale Oblastní galerie v Liberci není zvuk křišťálově čistý. Špatnou akustiku má ale vylepšit nové ozvučení. Liberecký kraj vyjde na více než 3,6 milionu korun.
Jedná se o část z 18,4 milionu korun, které letos získá na investice oblast cestovního ruchu, památkové péče a kultury kraje. Miliony navíc ale poputují i k dalším krajským odborům. Díky vyšším daňovým příjmům. Oproti předpokladu byly loni vyšší o 354 miliony korun. „Investujeme zejména do oprav krajského majetku. Jak v dopravě, tak v sociální oblasti,“ uvedl hejtman Martin Půta.
Podle náměstkyně pro ekonomiku Jitky Volfové byly požadavky jednotlivých odborů o 210 milionů korun vyšší. „Museli jsme je pak snížit na částku téměř 354 milionů korun,“ zmínila Volfová.
Nejvíc, přes 224 milionů korun, půjde do oblasti dopravy. Zejména na rekonstrukce silnic druhých a třetích tříd, jejich údržbu a projektové dokumentace. Oblast školství získá z vyšších daňových příjmů 34 miliony korun. Využije je například na částečnou rekonstrukci budovy liberecké Střední průmyslové školy textilní, kde se opraví výměníková stanice. Sportovci na Gymnáziu Dr. Randy v Jablonci nad Nisou zase získají lepší zázemí.
Do zdravotnictví poputuje 21 milionů. Z této částky půjde 15 milionů na podporu páteřních nemocnic a 6 milionů na dostavbu a rekonstrukci výjezdní základny letecké záchranné služby.
Oblast cestovního ruchu, památkové péče a kultury také poskytne 4,4 miliony korun na modernizaci Divadla F. X. Šaldy či 4,3 miliony na obnovu ohrožených památek.
Přes 19 milionů získal na investice resort sociálních věcí.

Region vydání: Mladá fronta DNES - liberecký kraj