genusplus.cz (1 .4. 2019): Kraj loni prodal neupotřebitelný majetek za 34 milionů korun

10. 4. 2019

Poslední zveřejněná informace o prodeji nepotřebného krajského nemovitého majetku je z loňského července. Liberecký kraj v prvním pololetí loňského prodal 14 nevyužívaných nemovitostí. Získal za ně téměř 34 milionů korun. Náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO) za hlavní úspěch považuje prodej areálu bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou za bezmála 15 milionů korun, cituje ČTK z tehdy zveřejněné tiskové zprávy LK.

"Kraji se dlouhá léta nedařilo najít pro nemovitost uplatnění ani vážného zájemce o koupi," uvedla loni v létě náměstkyně. Bývalá porodnice z přelomu 19. a 20. století je přímo u vjezdu do Jablonce v Turnovské ulici. Liberecký kraj se snažil nevyužívanou budovu prodat od roku 2003, povedlo se to až letos v červnu. Novým majitelem se stala společnost Jablotron.
Dalších 6,2 milionu získal loni kraj prodejem areálu elektrotechnických dílen v Liberci-Kateřinkách a šest milionů za budovu v Nové ulici v liberecké čtvrti Františkov. Kraji se povedlo najít nového majitele i pro více než dva roky nevyužívaný objekt bývalé Pedagogicko-psychologické poradny v ulici Palackého v Jablonci nad Nisou, za který chtělo přes pět milionů korun.
Liberecký kraj prodává nepotřebný nemovitý majetek průběžně. Nabízí ho formou otevřeného nabídkového řízení.