genusplus.cz (1 .4. 2019): Kraj loni prodal neupotřebitelný majetek za 34 milionů korun

10. 4. 2019

genusplus.cz (1 .4. 2019): Kraj loni prodal neupotřebitelný majetek za 34 milionů korun

Poslední zveřejněná informace o prodeji nepotřebného krajského nemovitého majetku je z loňského července. Liberecký kraj v prvním pololetí loňského prodal 14 nevyužívaných nemovitostí. Získal za ně téměř 34 milionů korun. Náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO) za hlavní úspěch považuje prodej areálu bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou za bezmála 15 milionů korun, cituje ČTK z tehdy zveřejněné tiskové zprávy LK.

"Kraji se dlouhá léta nedařilo najít pro nemovitost uplatnění ani vážného zájemce o koupi," uvedla loni v létě náměstkyně. Bývalá porodnice z přelomu 19. a 20. století je přímo u vjezdu do Jablonce v Turnovské ulici. Liberecký kraj se snažil nevyužívanou budovu prodat od roku 2003, povedlo se to až letos v červnu. Novým majitelem se stala společnost Jablotron.
Dalších 6,2 milionu získal loni kraj prodejem areálu elektrotechnických dílen v Liberci-Kateřinkách a šest milionů za budovu v Nové ulici v liberecké čtvrti Františkov. Kraji se povedlo najít nového majitele i pro více než dva roky nevyužívaný objekt bývalé Pedagogicko-psychologické poradny v ulici Palackého v Jablonci nad Nisou, za který chtělo přes pět milionů korun.
Liberecký kraj prodává nepotřebný nemovitý majetek průběžně. Nabízí ho formou otevřeného nabídkového řízení.

zpět na seznam

ARCHIV médii naleznete zde.

Zpracovávám...