zpravyzeseveru.cz (10. 9. 2019): Krajské dožínky 2019 hostil o víkendu Studenec

19. 9. 2019

zpravyzeseveru.cz (10. 9. 2019): Krajské dožínky 2019 hostil o víkendu Studenec

Krajské dožínky 2019 hostil o víkendu Studenec

Konec léta patří v Libereckém kraji každoročně akci zvané Dožínky a tentokrát ji hostil Studenec na Semilsku. Lidé si opět vychutnali tradiční českou tržnici s regionálními potravinami a ukázkami řemesel. Kulturní program doplnily také hudební, zpravidla folklorní soubory.

Dožínky jsou jedny z nejstarších domácích tradic spojených s řadou rituálů a zvyků. I přesto, že dnes žijeme v moderní době, význam této akce zůstává pořád stejný. Jiří Löffelman, radní Libereckého kraje považuje za hlavní poslání dožínek poděkování za úrodu, za práci, kterou lidé vykonali, aby všichni měli co jíst, co pít. Je rád, že touto formou lze poděkovat opravdu všem, kteří se výrobou potravin a zemědělstvím jako takovým zabývají. Jitka Volfová, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje ještě dodala, že je příležitost, aby se lidé sešli, trochu se zastavili a pobavili.

Letos si návštěvníci mohli opět užít tradiční českou tržnici, která nabízela řadu regionálních potravin a nechyběly ani ukázky řemesel. Mimo jiné se také tradičně bojovalo o titul Výrobek roku Libereckého kraje. Stovky návštěvníků kromě dobrého jídla přilákal i další kulturní program. Během dne totiž vystoupila řada folklorních souborů a hlavním tahákem byla známá česká dvojice Eva a Vašek.