Týdeník Českolipsko (20. 11. 2019): Oceněný Václav Merhulík pořádá výlety i besedy

22. 11. 2019

Aktivní člen Klubu českých turistů v České Lípě Václav Merhulík dokáže stmelit lidi, které má rád a oni mají rádi jeho.

Dlouholetý ředitel Katastrálního úřadu v České Lípě Václav Merhulík se letos stal jedním z držitelů ocenění Poděkování starostky. Jitka Volfová jej ocenila nejen za pracovní nasazení, ale i za aktivity, kterým se věnuje v rámci Klubu českých turistů.
Po odchodu do důchodu je Václav Merhulík aktivním členem Klubu českých turistů v České Lípě, kde připravuje a vede výlety. Zastává zde i funkci metodika, je nápomocen radou i svým volným časem.
Dodává podklady pro webové stránky. „Připravuje mapy na všechny výlety, pozvánky, sestavuje kalendář a každý týden objíždí na kole všechny vývěsky a doplňuje je o čerstvé informace. Ochotně se účastní brigád, seká trávu, spoluorganizuje větší akce,“ vyjmenovala zásluhy Václava Merhulíka starostka České Lípě Jitka Volfová během nedávného předávání ocenění.
U turistů i ve sboru Jednoty bratrské v České Lípě pořádá Václav cestopisná setkání s názvem Cestománie, které ocení i ti, kteří se již kvůli svému zdravotnímu stavu či věku nemohou výletů osobně zúčastnit.
I v českolipském sboru Jednoty bratrské je pan Merhulík velice aktivní. Udržuje tu zahradu, vykonává funkci pokladníka, ale hlavně je zdejší dobrou duší.
Vede v patrnosti všechny narozeniny a na nikoho nezapomíná. Kde může, tam pomůže a potěší. Mimo jiné je aktivní také v domovní samosprávě ve svém bydlišti, a pokud je třeba něco spravit, objednat, doručit, je to on, kdo to zařídí, vyjedná, objedná a o vše potřebné se postará. Obdivuhodné je i to, jak dokáže stmelit lidi, které má rád a oni mají rádi jeho.